مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: ۴۷ روستای در معرض خطر در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که مناسب سازی این روستاها ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، سهراب رئیسی شامگاه سه شنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار داشت: ۴۷ روستای در معرض خطر در استان وجود دارد که تاکنون برای هفت مورد مطالعات انجام شده و برای ۴۰ روستای دیگر نیز حداکثر در چهار تا پنج ماه آینده مطالعات انجام خواهد شد تا نهایتاً در جاسازی و جابجایی انجام شود که این امر بعد از سال‌ها در حال محقق شدن است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری در مورد احداث دو هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی در استان گفت: قرارداد با بانک‌های عامل ما منعقد شده و ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات و بلاعوض برای آن در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اکنون هفت درصد از پروژه عقب هستیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۳۴ مورد اجرای ستون ۸۱۲ مورد اجرای سقف، ۴۴۵ مورد اجرای سقف، ۱۱۲ مورد تکمیل واحدهای مسکونی را داشتیم و در این راه نیازمند کمک دهیاران برای تشویق مردم و اطلاع رسانی آنان هستیم.

وی در خصوص عدم پرداخت کمک‌های بلاعوض دستگاهی حمایتی گفت: کمیته امداد ۱۴۰ مورد و بهزیستی ۱۸۹ مورد سهمیه دارند که هنوز تأمین اعتبار برای بلاعوض ها نشده است و برخی واحدها به حالت سکون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: جاده دهستان موگویی نیز هنوز به شرایط حمل مصالح ساختمانی نرسیده است.

کد خبر 4935069