رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس گفت: آن‌چه امروز بیشتر از تنگنا‌های اقتصادی و فشار به طبقات ضعیف مردم را رنج می‌دهد بهم‌ریختگی و هرج‌ومرجی است که در بازار و قیمت‌ها به وجود آمده و معیشت مردم را سخت کرده است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احصای اولویت‌های قانون‌گذاری کشور، ارتقای کیفیت نظارت و ارتقای جایگاه مجلس از جمله این الزامات است.

از مسؤولان انتظار کار جهادی و انقلابی می‌رود و نه کرنش و ترسیدن از دشمن

وی افزود: امروز نظام سلطه با تمام توان و برای به زانو درآوردن مردم به مصاف اسلام و نظام اسلامی آمده است و در این میدان از مسؤولان انتظار کار جهادی و انقلابی می‌رود و نه کرنش و ترسیدن در مقابل دشمن.

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نگاه مسؤولان به درون و ظرفیت‌های بی‌بدیل کشور باشد و نه به بیرون.

وی با اشاره به اینکه ما باید فرصت‌ها را از دل تحریم‌ها به دست بیاوریم، توضیح داد: آن‌چه امروز بیشتر از تنگنا‌های اقتصادی و فشار به طبقات ضعیف مردم را رنج می‌دهد بهم‌ریختگی و هرج‌ومرج است که در بازار و قیمت‌ها به وجود آمده و معیشت مردم را سخت کرده است.

مشکلات امروز ما ناشی از بی‌توجهی به ظرفیت‌های درونی کشور است

جعفری با بیان اینکه مشکلات امروز ما ناشی از بی‌توجهی به ظرفیت‌های درونی کشور و سوءمدیریت است، گفت: بازگشت ارزش پول ملی، مهار تورم، ایجاد اشتغال و مدیریت بازار جزو اصلی‌ترین وظایف مدیران است که تنها با عزم جهادی محقق خواهد شد.

مشکل اصلی مردم چهارمحال و بختیاری بیکاری و آب است

وی اضافه کرد: مردم چهارمحال و بختیاری علی‌رغم تمامی زحماتی که برای رفع محرومیت این استان کشیده شده است دارای مشکلات فراوانی هستند.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ بالای بیکاری و تبدیل شدن مزیت برتر این استان که آب است به یک تهدید از مشکلات بزرگ ما است، ادامه داد: در سند توسعه استان از کشاورزی به عنوان بالاترین مزیت نام برده شده است اما کشاورزی بدون آب بی‌معناست.

وی با بیان اینکه در حوزه آب کشور و استان انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر باید با در نظر گرفتن آب شرب، کشاورزی، صنعت و محیط‌زیست باشد و بدون لحاظ این موارد مشکلاتی ایجاد خواهد شد، عنوان کرد: توسعه و نیاز در استان‌ها باید براساس عقلانیت باشد نه تبعیض و ظلم و یا اطلاعات غلط.

مردم چهارمحال و بختیاری اجازه زیاده‌خواهی و تبعیض را در انتقال آب نخواهند داد

جعفری توضیح داد: مردم چهارمحال و بختیاری مخالف انتقال آب با شرایط گفته شده نیستند اما زیاده‌خواهی و تبعیض که باعث ویرانی استان می‌شود را هرگز تحمل نخواهند کرد.

وی گفت: امروز دشت‌های استان ما ممنوعه و ممنوعه بحرانی است و اجرای هر طرحی برای انتقال آب به استان‌های دیگر باید با لحاظ نیازهای حقیقی شرب، کشاورزی، صنعت و محیط‌زیست باشد و گرنه باعث بروز مشکلات اجتماعی و امنیتی خواهد شد.

باید در انتقال آب منطق عقلانیت و عدالت رعایت شود

رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: باید در انتقال آب منطق عقلانیت و عدالت رعایت شود و ما اجازه نداریم که امنیت مردم و استان‌ها را در این شرایط سخت به خاطر توسعه بی‌رویه به خطر بیندازیم.

وی اضافه کرد: به شورای عالی امنیت ملی و به ویژه وزیر نیرو و کشور پیشنهاد می‌شود قبل از بروز حوادث ناگوار و سوءاستفاده دشمنان از مشکلات منطقه‌ای تدبیر نموده و جلوی اقدامات غیرکارشناسی را بگیرند و بدانند پروژه بهشت‌آباد برای چهارمحال و بختیاری و خوزستان مشکل‌آفرین است.

جعفری افزود: هرگونه تصمیم در این حوزه بدون برطرف کردن مشکلات خوزستان و چهارمحال و بختیاری تبعاتی در پی خواهد داشت که مسئولیت آن بر عهده مسؤولان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بروجن با مشکلات فراوان زیرساختی، آب، گردشگری، تکمیل پروژه‌های فولاد و پتروشیمی روبه‌رو است، گفت: امیدواریم حل این مشکلات در دستور کار مسؤولان قرار گیرد.

انتهای پیام/68024/ق