ذبیح الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از تجهیز ۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن به سیستم آبیاری نوین با اعتباری افزون بر ۲ میلیارد ریال خبر داد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: این طرح بزرگ کشاورزی در دو قطعه ۴۰ و ۳۰ هکتاری در مزارع روستای معموره بخش گندمان اجرا شده است.

ذبیح الله غریب میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را ۱۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دو میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال نیز برای اجرای این طرح یارانه بلاعوض دولتی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: کشت اختصاص یافته به اراضی مذکور گندم و جو از ارقام تیرگان بوده که امید است با توجه به پُرتولیدی و سازگاری با آب و هوای منطقه شاهد تأمین بذر کشور در این محصول استراتژیک باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری همچنین از پرداخت ۶۰ میلیارد ریال یارانه بلاعوض دولتی به طرح‌های کشاورزی بروجن در سال گذشته خبر داد و گفت: ۸۰ درصد از اراضی این شهرستان به سیستم‌های آبیاری نوین تجهیز شده است.

غریب یارانه پرداختی به ازا هر هکتار آبیاری تحت فشار را ۱۳ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این رقم برای طرح‌های قطره‌ای و تلفیقی به ترتیب ۱۵ و ۱۷ میلیون تومان است.

به گفته وی بیش از ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی بروجن به سیستم‌های آبیاری نوین تجهیز شده و به‌عنوان شهرستان پیشتاز کشور در سامانه‌های نوین مطرح است.


انتهای پیام/۱۰۳۰ج