ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مستضعفان آمادگی احداث مجتمع دامپروری ۳ هزار رأسی شیر و گوشت در سیرک و نوآباد هفشجان در چهارمحال و بختیاری را دارد، احداث این مجتمع کمک بزرگی به اشتغال در این استان می‌کند.


سیدصولت مرتضوی ۱۶ مردادماه در جلسه پیگیری طرح‌های سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه این نهاد در کشور بر اساس ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر استان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد، اظهار کرد: زیرساخت‌ها و استعدادهای این استان برای سرمایه‌گذاری شناسایی شده است.

معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر بسترهای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی و دامپروری برای این نهاد در چهارمحال و بختیاری فراهم شود، می‌توانیم شاهد ایجاد اشتغال پایدار باشیم، بنیاد مستضعفان قصد سرمایه‌گذاری در بحث ایجاد یک واحد دامپروری بزرگ در شهرستان شهرکرد واقع در محدود شهر هفشجان را دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در بحث سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم از منابع مالی و تسهیلات بانکی استفاده نمی‌کند، گفت: ایجاد طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها با هدف خدمات‌رسانی، ایجاد اشتغال و رفع مشکلات کشور در زمینه تولید محصولات است.

مرتضوی افزود: برای ایجاد مجتمع دامپروری ۳ هزار رأسی شیر و گوشت در سیرک و نوآباد هفشجان در چهارمحال و بختیاری نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله آب منطقه‌ای، اوقاف، منابع‌طبیعی، جهادکشاورزی، ثبت اسناد و ... برای صدور مجوزات لازم و تسهیل از تسریع آغاز به کار هستیم.

رئیس سازمان املاک بنیاد مستضعفان در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی حجاب و پاک پی در چهارمحال و بختیاری، گفت: این واحدها با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان در این استان ایجاد شده‌اند، حل مشکلات این واحدها در دستور کار بنیاد مستضعفان قرار دارد.

وی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری یکی از قطب‌های تولید دامپروری در کشور است، بیان کرد: برای رونق در بحث دامپروری و ایجاد اشتغال در این حوزه نیازمند اجرای طرح‌های بزرگ هستیم، ایجاد این مجتمع دامپروری در چهارمحال و بختیاری می‌تواند کمک بزرگی به ایجاد اشتغال برای مردم بومی در این محل کند.

مرتضوی تأکید کرد: در یک زمان روستاها منبع تولید محصولات گوناگون از جمله لبنیات، گوشت و محصولات کشاورزی بودند، اما امروز تولیدات از سمت شهرها به روستاها می‌رود، این مسئله موجب از بین رفتن اشتغال در روستاها و مهاجرت شده است.


انتهای پیام