نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد مراکز صنعتی استان چهارمحال و بختیاری تعطیل هستند، گفت: عدم وجود نقدینگی یکی از دغدغه های اساسی مراکز تولیدی و صنعتی است.


امیر قلی جعفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات مراکز صنعتی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: مشکلات مراکز صنعتی دارای چند بعد است به طور مثال یکسری از مشکلات مراکز تولیدی صنعتی ریشه در نقدینگی دارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی تصرح کرد:عدم وجود نقدینگی در مراکز تولیدی و صنعتی از مشکلاتی است که می بایست در جریان تولید رفع شود و این درحالی است که فرسودگی دستگاه های خط تولید نیز معضل دیگر تولید کنندگان است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات تولیدی در استان چهارمحال بختیاری این است که فاقد بازار فروش مناسب هستند اما باید به این نکته هم توجه کرد که برخی از مراکز تولیدی و صنعتی، دستگاهی را برای چرخش جریان تولید وارد کردند اما به علت مبحث های ارزی و عدم ارتباط ما با کانون های مالی در عرصه بین الملل اجازه ترخیص دستگاه ها صادر نمی شود.

جعفری افزود: یکی دیگر از مشکلات مراکز تولیدی و صنعتی این است که محصولات تولیدی به نحو شایانی در بازار صادراتی عرضه نمی گردد، البته بسیاری از مشکلات ذکر شده دامن گیر واحد های تولیدی در سرتاسر کشور است.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس تصریح کرد: برای بهبود وضعیت مراکز تولیدی و صنعتی می بایست مراکز دسته بندی شوند به طور مثال حدود ۴۰ درصد مراکز تولیدی و صنعتی استان چهارمحال و بختیاری تعطیل هستند و این درحالی است که ۶۰درصد مابقی مراکز تولیدی که فعال هستند نیز با ۳۰ الی ۵۰ درصد ظرفیت مشغول به فعالیت هستند.


پایان پیام